Fot. Filip Błażejowski / NIMiT

Sedinum Piano Trio

Monika Szemelak ? skrzypce

Wojciech Jaworski ? wiolonczela 

Olga Bilas ? fortepian 

Monika Szemelak jest studentką Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie Tomasza Tomaszewskiego. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem m.in. Walentyny Jakubowskiej, Krystyny Jureckiej, Krzysztofa Śmietany, Wiesława Kwaśnego oraz Jana Staniendy. Aktywnie udziela się jako muzyk orkiestrowy i kameralistka. Współpracowała m.in. z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa i Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, a od 2018 roku gra w orkiestrze kameralnej Baltic Neopolis Orchestra. 

Wojciech Jaworski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Adama Krzeszowca. Od stycznia 2020 roku pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel w orkiestrze Opery na Zamku w Szczecinie. Wcześniej, w latach 2018-2019, pracował jako zastępca koncertmistrza grupy wiolonczel Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. W czasie studiów angażował się w wiele polskich i zagranicznych projektów orkiestrowych, m.in. International Lutosławski Youth Orchestra oraz I, CULTURE Orchestra. 

Olga Bilas jest absolwentką Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki we Lwowie w klasie Józefa Ermina. Zadebiutowała w Lwowskiej Filharmonii Obwodowej w wieku 8 lat wykonując Koncert klawesynowy Dmitrija Bortnianskiego. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka. Od roku 2017 jest pianistką-korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie. Współpracuje z Akademią Sztuki w Szczecinie oraz Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

PROGRAM

Etap I 

?    Artur Malawski 

Trio fortepianowe 

I. Lento ? Allegro moderato

II. Andante sostenuto

?    Ludomir Różycki 

Rapsodia na fortepian, skrzypce i wiolonczelę op. 33

 

Finał

?    Andrzej Panufnik 

Trio fortepianowe op. 1 

I. Poco adagio ? Allegro ? Poco adagio

II. Largo

III. Presto

?    Henryk Melcer-Szczawiński 

Trio fortepianowe g-moll op. 2 

I. Moderato ? Allegro

II. Andante con moto

III. Vivace

IV. Allegro con fuoco