Fot. Filip Błażejowski / NIMiT

Popko / Thieu-Quang

Piotr Dinh Thieu-Quang ? klarnet

Paweł Popko ? fortepian

Paweł Popko oraz Piotr Dinh Thieu-Quang współpracują w zespole kameralnym od 2018 roku. Wraz z wiolonczelistką Marią Leszczyńską współtworzą także Warsaw Modern Trio. 

Paweł Popko jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Regularnie występuje na krajowych i międzynarodowych koncertach i festiwalach. Jest laureatem wielu nagród, m.in.: I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mänttä w Finlandii (2012) oraz III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Młodzieżowym dla Wykonawców i Kompozytorów im. Antona Rubinsteina w Sankt Petersburgu (2009). 

Piotr Dinh Thieu-Quang jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. To także laureat wielu konkursów solowych oraz kameralnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do jego najważniejszych osiągnięć zaliczają się: III nagroda na VIII Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym (2018), II nagroda oraz trzy nagrody specjalne na XVII Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach (2018) i I nagroda na XII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie (2019). Jako solista oraz kameralista koncertował w Polsce, Niemczech, Belgii, Portugalii i na Litwie. W 2019 roku odbywając tournée po RPA propagował muzykę polskich kompozytorów, m.in. Pawła Mykietyna oraz Wojciecha Chałupki.

PROGRAM

Etap I 

?    Ignacy Feliks Dobrzyński 

Duo na klarnet i fortepian op. 47

 I. Agitato

 II. Adagio doloroso e molto espressivo

 III. Allegretto mosso e animato

?    Tadeusz Baird 

Dwa kaprysy na klarnet i fortepian 

 I. Poco vivace, grazioso

 II. Con moto

 Finał 

?    Antoni Szałowski 

 Sonatina na klarnet i fortepian

 I. Allegro non troppo

 II. Larghetto

 III. Finale. Allegro

?    Piotr Perkowski 

 Sonata na klarnet i fortepian 

 I. Preludium 

 II. Humoresque

 III. Aria

 IV. Finale

?    Witold Lutosławski 

 Preludia taneczne na klarnet i fortepian

 I. Allegro molto

 II. Andantino

 III. Allegro giocoso

 IV. Andante

 V. Allegro molto