Fot. Filip Błażejowski / NIMiT

Biskupska | Fiszer Duo

Konrad Fiszer ? flet 

Emilia Biskupska ? fortepian


Członkowie duetu spotkali się w 2020 roku na bydgoskich scenach muzycznych. Wspólna potrzeba wykonywania muzyki kameralnej obudziła w nich chęć współpracy, co zaowocowała powstaniem Biskupska|Fiszer Duo. 

Emilia Biskupska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń oraz Jerzego Sulikowskiego. Obecnie kontynuuje tam swoją edukację na kierunku kameralistyka fortepianowa w klasie Radosława Kurka. Jest laureatką konkursów zarówno jako pianistka (w Lugano, Mediolanie, Rzymie, Sondrio i Koninie), jak i kameralistka (w Czerkasach, Moskwie i Łodzi). Wielokrotnie otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2018 roku związana jest z Katedrą Instrumentów Smyczkowych i Gitary macierzystej uczelni, gdzie akompaniuje w klasie skrzypiec. 

Konrad Fiszer jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie uczył się pod kierunkiem Elżbiety Woleńskiej i Jerzego Mrozika, a także Królewskiego Konserwatorium Szkocji w Glasgow. W trakcie pobytu w Szkocji współpracował z Royal Scottish National Orchestra, Scottish Chamber Orchestra i BBC Scottish Symphony Orchestra. Jest zdobywcą nagród i wyróżnień na konkursach m.in. w Padwie, Sogliano al Rubicone, Piotrkowie Trybunalskim i Sierpcu, jak również laureatem John MacGregor Flute Prize. Od września 2019 roku jest flecistą Opery Nova w Bydgoszczy.

PROGRAM

Etap I 

?    Ignacy Feliks Dobrzyński 

 Andante et rondo alla polacca na flet i fortepian op. 42 

?    Tadeusz Szeligowski 

Sonata na flet i fortepian 

I. Allegro moderato

II. Andante cantabile

III. Allegro con brio

IV. Molto vivace

 

Finał 

?    Bolesław Woytowicz 

Sonata na flet i fortepian 

I. Allegro

II. Andantino alla canzona

III. Vivo

?    Aleksander Tansman 

Sonatina na flet i fortepian 

I. Modéré

II. Intermezzo (Andante cantabile)

III. Scherzo. Fox-trot (Allegro risoluto)

IV. Notturno (Lent)

V. Finale (Allegro grazioso)

?    Piotr Perkowski 

Sonata na flet i fortepian 

I. Allegro molto

II. Lento

III. Presto